Loading

Hakkımızda

Sim Bilgisayar Tic. ve San. Ltd. Şti. 1997'de TARSUS' ta kurulmuştur.


Şirketimiz; Bilgisayar, bilgisayar sarf ürünleri ve Tarsus'ta ilk CASPER bilgisayar bayiliği ile yoluna devam ederken bünyesine kattığı AIDATA yetkili servis ve bayiliği ile büyümeye devam etmiştir.


Tarsus'da hizmet veren firmamız kısa sürede bölgesinde önemli bir yer edinerek bir çok işletmenin teknik çözüm danışmanlığınıda yapmaya başlamıştır.


Şirket, 13 Ağustos 2004'de yazılım sektörünün parlayan yıldızı AKINSOFT ile çalışmaya başlayarak Akınsoft'un Tarsus'taki ilk bayiliğini almıştır. 26 Mayıs 2006'da AKINSOFT ana bayiliğini alarak ve bünyesine yeni bayiler katarak çalışmalarını sürdürmüştür.


Sim Bilgisayar Tic. ve San. Ltd. Şti. 2007'de Mersin/ Merkez ofisini kurarak Sim Bilgisayar'ın ilk şubesini açmış oldu. Mersin/ Merkez ofisin açılması ile en büyük projesini hayata geçiren Sim Bilgisayar Tic. ve San. Ltd. Şti. 13 Temmuz 2007'de AKINSOFT MERSİN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ' nü açarak arkasına aldığı altmış (60) bayi ve AKINSOFT yazılımı (www.akinsoft.com.tr) ile Akdeniz'in en büyük yazılım ve otomasyon firması haline geldi.

Birbiri ardına projelerini hayata geçiren şirket; barkot otomasyon ve güvenlik sistemleri konusunda oluşturduğu güçlü kadro ile bölgesindeki çalışmalarına emin adımlarla devam etmektedir.

Şirket, bünyesine kattığı bayilik ve müdürlük hizmetleri ile son kullanıcıya satış yapan bir firma pozisyonundan teknoloji çözümleri üreten bir firma pozisyonuna geçmiştir.